Aktualności

Bądź czujny, nie ufaj obcym i nie daj się okraść!- spotkanie z seniorami

Data publikacji 13.09.2023

Policjanci z koszalińskiej komendy w każdy możliwy sposób starają się dotrzeć do jak największej liczny seniorów, aby ostrzec ich przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.

Policjanci wykorzystują wszystkie możliwe techniki, aby spotkać się z seniorami i porozmawiać o granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach oraz metodach działania oszustów.

Policjanci podczas tego typu działań mówią o algorytmie postępowania oszustów oraz o tym, że cały czas modyfikują oni swoje metody działania. Osoby o nieuczciwych zamiarach podszywają się pod urzędników instytucji publicznych, policjantów czy innych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa jest gwarancją tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

W trakcie spotkania mundurowi zachęcali również seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze. Przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym

Takie spotkania mają na celu kształtowanie właściwych postaw i zachowań zmierzających do wyeliminowania zagrożeń najczęściej dotykających osoby starsze.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego rok 2023.

Powrót na górę strony