Aktualności

Sprawca uszkodzenia ulicznych lamp przy Alei Monte Cassino już usłyszał zarzuty

Data publikacji 12.09.2023

Policjanci z koszalińskiej komendy wykonali czynności z 23-latkiem, podejrzanym o uszkodzenie ulicznych lamp, których wartość oszacowano na 30 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie otrzymali sygnał o tym, że na  wiadukcie przy Alei Monte Cassino w Koszalinie w nocy z 7/8 września br. idący dwaj mężczyźni uszkodzili 11 ulicznych lamp. Do zgłoszenia dołączony został zapis z monitoringu, który dokładnie obrazował przebieg zdarzenia, dlatego mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców.

Młody mężczyzna, który idąc w towarzystwie o 3 lata młodszego kolegi przy użyciu pistoletu pneumatycznego dokonał uszkodzeń lamp. Wstępna wartość strat spowodowana chuligańskim wybrykiem została oszacowana na 30 tysięcy złotych. W trakcie czynności 23-latek wskazał też policjantom miejsce, gdzie wyrzucił pistolet pneumatyczny. Mężczyzna już usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.  

Apelujemy do mieszkańców, aby wszelkie akty wandalizmu, niepokojące sytuacje natychmiast zgłaszali do koszalińskich policjantów, co pozwoli nam na szybką reakcję i ukaranie sprawców.

Niezastąpionym narzędziem jest również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której nie wychodząc z domu, przy wykorzystaniu komputera można zgłosić niepokojące nas sytuacje. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy mają rzeczywisty wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Powrót na górę strony