Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” - Policja czuwa nad bezpieczeństwem uczniów

Data publikacji 12.09.2023

Koszalińscy policjanci spotkali się z uczniami aby poruszyć tematy związane z bezpieczeństwem w drodze do szkoły i ze szkoły oraz przypomnieć zasady ruchu drogowego. Mundurowi podczas spotkania wspomnieli korzyściach noszenia elementów odblaskowych.

Koszalińscy policjanci co roku kontynuują działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, które prowadzone są od początku września. Mundurowi odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami a głównym tematem spotkań profilaktycznych jest bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu.

Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz przedstawiali jak prawidłowo przejść przez jezdnię na sygnalizacji świetlnej oraz na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Zajęcia z policjantami są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznania zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze w trakcie spotkań wręczają uczniom odblaski, aby były bardziej widoczne, czyli bezpieczne.

Na drogach powiatu koszalińskiego nie sposób nie zauważyć wzmożonej liczby patroli. To właśnie w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży mundurowi zwracają szczególna uwagę na przestrzeganie przepisów w rejonie wszystkich placówek w powiecie.

Powrót na górę strony