Aktualności

„Abyś na lekcje doszedł bezpiecznie, musisz przepisy poznać koniecznie” - działania koszalińskich policjantów

Data publikacji 06.09.2023

Od 4 września br. policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół zwracają szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają i uświadamiają kierującym potrzebę zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych, gdyż na przejściach dla pieszych usytuowanych blisko takich miejsc wyraźnie zwiększył się ruch. Równolegle edukują i przypominają najmłodszym zasady bezpieczeństwa.

Policyjne działania związane są z ogólnopolską akcją kontrolno-prewencyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły” i prowadzone są na terenie miasta oraz gmin. Mundurowi monitorują przejścia dla pieszych i kierują apel do rodziców oraz opiekunów, aby poprzez codzienne dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, wyrażającym się w przestrzeganiu przepisów  jak: przechodzenie w miejscu dozwolonym, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przestrzeganie ograniczeń prędkości, respektowanie znaków zakazu zatrzymywania się, itp. odpowiednio przygotowywać dziecko do samodzielności.

Pamiętajmy, że dla naszych dzieci to my dorośli jesteśmy przykładem i to od nas uczą się najwięcej.

Grupą, do której skierowane są te działania są także oczywiście dzieci, w tym pierwszoklasiści. Podczas działań policjanci przypominają im zasady zachowania się na drodze, rozdając najmłodszym elementy odblaskowe i Elementarze Bezpieczeństwa. Tłumaczą, jak ważne jest bycie widocznym, aby być bezpiecznym.

Powrót na górę strony