Aktualności

#Mniej przemocy to więcej mocy! – podsumowanie warsztatów

Data publikacji 24.05.2023

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z przedstawicielami Centrum Usług Społecznych i Aresztu Śledczego w Koszalinie oraz przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Koszalinie, zakończyli cykl pilotażowych warsztatów pn. „ #Mniej przemocy to więcej mocy!

Podczas warsztatów, w których wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 4, 9 i 10 w Koszalinie, uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą różnych form przemocy i mechanizmów ich powstawania oraz prawidłowym rozpoznawaniu i reagowaniu na agresję na podwórku, w szkole i cyberprzestrzeni. Ponadto dzieci dowiedziały się o odpowiedzialności prawnej, jaką mogą ponieść za popełnione czyny karalne.

W trakcie zajęć prelegenci wprowadzali różnorodne metody warsztatowe, dzięki czemu każdy uczeń był angażowany do pracy. Prowadzący wykorzystali karty wielkoformatowe, na których dzieci mogły pracować w grupach i realizować powierzone im zadania. Uczniowie podczas warsztatów czuli się swobodnie i chętnie wyrażali swoje zdanie.          

Na potrzeby realizowanego przedsięwzięcia zaprojektowano plakaty tematyczne. Ponadto każde dziecko otrzymało imienny certyfikat uczestnictwa oraz piłeczkę antystresową. Na zakończenie zajęć uczniowie mogli anonimowo wyrazić opinię na temat zrealizowanych zajęć. Jak pokazują otrzymane wyniki, aż 96 % uczniów bardzo dobrze oceniła przeprowadzone warsztaty. Dlatego jesteśmy przekonani, że zrealizowany projekt doskonale wpisał się w aktualne potrzeby młodzieży i działania profilaktyczne w szkołach podstawowych.

Powrót na górę strony