Aktualności

Motocyklisto, kierowco „melexa” PAMIĘTAJ!- przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie na terenie gminy Mielno przeprowadzili kontrole motocyklów oraz pojazdów typu”melex”.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na motocykle oraz pojazdy typu „melex”. Celem wzmożonych kontroli jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, środków podobnie działających oraz sprawdzenie wymaganych uprawnień i stanu technicznego pojazdu.

W pasie nadmorskim w okresie letnim coraz bardziej popularne stały się wycieczki pojazdem wolnobieżnym typu „melex”. Jest to środek transportu wykorzystywany do przemieszczania się na trasach, gdzie nie ma komunikacji zborowej, a poruszanie własnym pojazdem jest w znacznym stopniu utrudnione.

Policjanci wzmożyli również kontrole motocyklów, których kierujący często mylą drogę z torem wyścigowym. Poza przestrzeganiem przepisów, motocykliści powinni zwrócić szczególną uwagę na stan jezdni, która po zimowych miesiącach może mieć wiele ubytków. Do obecności szybkich motocykli muszą także ponownie przyzwyczaić się kierujący autami, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z obecności jednośladów na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg takie działania koszalińskiej drogówki będą prowadzone cyklicznie.

Powrót na górę strony