Aktualności

Dwaj sprawcy rozboju zostali aresztowani. Pobili młodszego o 3 lata chłopaka za e-papierosa

Data publikacji 19.05.2023

Tymczasowym aresztowaniem na okres trzech miesięcy skończyła się sprawa dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Jeden ze sprawców poprzez kopnięcie nogą w twarz oraz uderzania po twarzy doprowadził 16-latka do stanu bezbronności. Całe zdarzenie nagrało się na monitoringu, a chodziło o e-papierosa. Kryminalni ustalili sprawców, a ich zatrzymania dokonał policjant po służbie.

Do zdarzenia doszło w środę w samo południe przy jednym ze sklepów spożywczych na terenie Koszalina. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna bez przyczyny podszedł od tyłu do pokrzywdzonego, a następnie kopnął go nogą w twarz. W tym momencie podszedł drugi z mężczyzn i zaczęli pięściami oraz butelką uderzać po całym ciele bezbronnego leżącego na chodniku 16 latka. Poszkodowany w wyniku uderzeń doznał rozległych obrażeń głowy oraz twarzy.

Po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni z II komisariatu rozpoczęli szeroko rozwinięte czynności operacyjne i procesowe. Policjanci ustalili sprawców i po trzech godzinach od zdarzenia byli już w rękach koszalińskiej policji. Do ich zatrzymania doprowadził funkcjonariusz będący po służbie, który zauważył ich na jednej z ulic. Policjant o swoich spostrzeżeniach poinformował kryminalnych, którzy już po chwili zatrzymali 19 i 20-laka.

Policjanci zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy, który został przekazany do koszalińskiej prokuratury wraz z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Zapis z zabezpieczonego monitoringu pokazał jak bezwzględnie zachowali się sprawcy w stosunku do 16-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, za który grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec obu mężczyzn izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

  • Dwaj sprawcy rozboju zostali aresztowani.

Film Dwaj sprawcy rozboju zostali aresztowani.

Pobierz plik Dwaj sprawcy rozboju zostali aresztowani. (format mp4 - rozmiar 28.16 MB)

Powrót na górę strony