Aktualności

Niedługo wakacje – tylko w bezpiecznym wydaniu! Policjanci wzięli udział w festynie

Data publikacji 19.05.2023

Policjanci w związku ze zbliżającymi się wakacjami prowadzą cykl spotkań z dziećmi na terenie miasta i powiatu koszalińskiego. Celem wizyt jest przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw oraz zachowań podczas zbliżającego się czasu wolnego.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy wzięli udział w festynie, na który licznie przybyły przedszkolaki. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku, aby nikomu nie stała się krzywda.

Poprzez wspólne zabawy z mundurowymi najmłodsi mogli sobie utrwalić numery alarmowe służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedzieli w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania dzieci były bardzo aktywne, odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania, rozwiązywały zagadki i chętnie włączyły się do wspólnej zabawy „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”.

Policjanci z koszalińskiej drogówki poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa,  zapoznawali z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować.

Na koniec spotkania dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, które doskonale znały i dostały drobne upominki

Powrót na górę strony