Aktualności

Zapnij pasy! - działania koszalińskiej drogówki

Data publikacji 17.05.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Od rana kontrolowali kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon lub nie mieli zapiętych pasów.

Policjanci z koszalińskiej drogówki po raz kolejny skupili się na osobach, które nie stosują się do zakazu używania telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu. Takie praktyki kierowców mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a w wielu przypadkach rozmowa przez telefon rozprasza uwagę i skutkuje nierozważnym zachowaniem na drodze.

Policjanci z Wydziału Drogowego KMP Koszalin zwracali szczególną uwagę również na kierowców, którzy podczas jazdy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu wypadków drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy mieli w trakcie podroży zapięte pasy.

Od rana policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obserwowali kierowców poruszających się po ulicach naszego miasta z telefonem przy uchu lub bez zapiętych pasów. 4 kierowców zostało ukaranych za używanie telefonu komórkowego w trakcie jazdy samochodem. Popełnienie takiego wykroczenia skutkuje 500-złotową grzywną i 12 punktami karnymi. Kolejnych 3 kierowców otrzymało mandaty w wysokości 100 złotych i 5 punktów karnych za niezapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów.

Ponieważ takie działania znacznie zwiększają poprawę bezpieczeństwa i będą prowadzone cyklicznie. 

Powrót na górę strony