Aktualności

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODRÓBKI O WARTOŚCI PONAD 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 23.08.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione perfumy oraz biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 60 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie i Mielnie. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili 4 stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 87 sztuk biżuterii i perfum oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 60 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku od 18 do 24 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

  • POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODRÓBKI O WARTOŚCI PONAD 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH
  • POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODRÓBKI O WARTOŚCI PONAD 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH
  • POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODRÓBKI O WARTOŚCI PONAD 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Powrót na górę strony