V Mistrzostwa Polski Policji w koszykówce o puchar Komendanta Głównego Policji ”Mielno 2023” – rozstrzygnięte

Data publikacji 13.05.2023

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zorganizowały w dniach 12-13 maja 2023 roku piąte już Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Mielno 2023”.

Sportowe zmagania rozpoczęły się w piątek 12 maja br. Drogą sportowej eliminacji, w myśl zasad fair play, z gry odpadały kolejne drużyny. Mecz finałowy wyłonił zwycięzce zawodów.

I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w  Katowicach i to ona wróciła z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji.

II miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w  Bydgoszczy. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zawodnicy z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajęli dobre IV miejsce.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został policjant z KWP w Katowicach. Najlepszym królem strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP w Bydgoszczy.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Przemysław Domagała, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie mł. insp. Maciej Tartas oraz  Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy woli walki, a zwycięzcom końcowego sukcesu.