Aktualności

Zostań jednym z Nas! Wstąp w Nasze szeregi - dni otwarte w klasach maturalnych i o profilach mundurowych

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, Zespołu Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Computer College w ramach dni otwartych szkoły, zorganizowali tematyczne spotkanie dla uczniów, ale także dla innych osób zainteresowanych służbą w Policji. Mundurowi od 14 lat są opiekunami profilowanych klas, których uczniowie swoją przyszłość wiążą z naszą formacją.

Policjanci z koszalińskiej komendy już od 14 lat są opiekunami kilku profilowanych klas. Większość młodych osób, które zdecydowały się na naukę według przyjętego przez nie programu interesuje się pracą w Policji. Część z nich wiąże z formacją swoją zawodową przyszłość. Dlatego mundurowi  przygotowują dla uczniów urozmaicone zajęcia, przybliżając im w ten sposób swoją codzienną służbę.

Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane w ramach dni otwartych w Computer College w Koszalinie. Udział w nim mógł wziąć każdy młody człowiek, dla którego bezpieczeństwo na drodze, cyberprzestrzeni i w życiu codziennym jest bardzo ważne.

Spotkanie było podzielone na panele tematyczne. Każdy chętny mógł nałożyć specjalne okulary „AlcoGogle”, które przybliżają obraz osoby będącej pod wpływem alkoholu. Dzięki temu uczniowie mogli przekonać się, że zapanowanie nad pojazdem w stanie nietrzeźwym jest prawie niemożliwe i stwarza ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przybliżyli młodym osobom, które ubiegają się o prawo jazdy najnowszą zmianę przepisów. Wyjaśniali także wątpliwości dotyczące przepisów ruchu drogowego. Zapoznali uczestników z zagrożeniami, które są najczęstszym powodem wypadków drogowych oraz jak należy zachować się podczas kontroli drogowej.

W panelu policjantów z Wydziału Prewencji młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych i zagrożeniach wynikających z zażywania substancji zakazanych ustawą. Panel dotyczący cyberzagrożeń, z którymi młodzi ludzie stykają się każdego dnia, był przygotowany w oparciu o sytuacje, które najczęściej są zgłaszane przez pedagogów szkół i samych młodych użytkowników sieci. Młodzież zadawała w trakcie zajęć nurtujące ich pytania.

Policjanci podczas spotkania rozmawiali z zainteresowanymi osobami na wiele tematów dotyczących specyfiki swojej codziennej służby, a także przedstawili procedurę rekrutacyjną do Policji, w ramach przedsięwzięcia „Zaplanuj swoją przyszłość – wstąp w Nasze szeregi”.

Najbliższy nabór organizowany przez KWP w Szczecinie odbędzie się 5 maja br.

Powrót na górę strony