Aktualności

Kierowco, bądź czujny na przejazdach kolejowych

Data publikacji 08.03.2023

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadził działania, które ukierunkowane były na zapewnieniu bezpieczeństwa w obrębie niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Tylko w 2022 roku w 172 wypadkach zginęły 43 osoby a 20 osób zostało ciężko rannych.

Przejazdy kolejowe są miejscami wymagającymi zachowania szczególnych środków ostrożności przez uczestników ruchu. W ostatnich latach utrzymje się tendencja spadkowa w liczbie wypadków oraz kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowych, mimo to liczba osób w nich poszkodowanych jest nadal bardzo wysoka. Tylko w 2022 roku w 172 wypadkach zginęły 43 osoby a 20 osób zostało ciężko rannych. W związku z czyhającym na uczestników ruchu zagrożeniem, koszalińska drogówka prowadziła działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w obrębie przejazdów kolejowych.

Niekorzystna ogólnopolska statystyka kolizji i wypadków w obrębie przejazdów kolejowych, przykuwa uwagę koszalińskiej drogówki i determinuje do realizacji takich właśnie działań. Wypadki komunikacyjne z udziałem pojazdów szynowych niosą za sobą wysokie ryzyko odniesienia poważnych obrażeń. W związku z prowadzonymi dziś działaniami policjanci koszalińskiej drogówki wystawili aż pięć mandatów karnych za rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego na przejazdach kolejowych. Takie czynności kontrolne prowadzone bądą cyklicznie.

Powrót na górę strony