Aktualności

Policjanci kontrolują, czy rowery nie pochodzą z kradzieży

Data publikacji 06.03.2023

Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali punkty sprzedaży używanych jednośladów i informowali, w jaki sposób je zabezpieczyć. Mundurowym w trakcie działań towarzyszyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Policjanci co jakiś czas otrzymują zgłoszenia dotyczące kradzieży jednośladów, które giną najczęściej spod sklepów, z posesji, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnic czy garaży, gdzie rowery są przechowywane, dlatego mundurowi tego typu kontrole prowadzą cyklicznie.

Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu, aby odnaleźć jak największą ilość kradzionych jednośladów, kontrolowali rowerzystów i sprawdzali  punkty na terenie giełdy, które oferują do sprzedaży używane rowery.

Policjanci apelują o zwrócenie uwagi na osoby nieznajome, które oglądają pozostawione rowery i których zachowanie może wskazywać na to, że zamierzają dokonać przestępstwa. Powiadamiajmy Policję w przypadku podejrzanych zachowań innych osób. Aby uniknąć kradzieży, właściciele jednośladów muszą solidnie zabezpieczać swoje rowery oraz zwracać uwagę, w jakim miejscu je zostawiają. Podstawowe najtańsze zabezpieczenia mogą nie wystarczyć. Przecięcie prostej linki zajmuje złodziejowi tylko chwilę. Im lepsze zabezpieczenie, tym większa szansa, że złodziej odpuści sobie kradzież naszego roweru. Jeśli już zabezpieczamy nasz rower, warto robić to z głową. Wszelkie blokady, zapięcia i zabezpieczenia przeplatajmy przez koło i ramę do czegoś, czego nie można zabrać razem z całym rowerem.

Jeśli jesteś świadkiem kradzieży – REAGUJ. Nie bądź obojętny! Zawiadamiając o przestępstwie możesz pozostać anonimowy, ale przede wszystkim pamiętaj, że nie reagując – akceptujesz.

 

Powrót na górę strony