Aktualności

Czerwone światło, to sygnał do zatrzymania się

Data publikacji 01.02.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie przeprowadzili działania w związku z cyklicznie powtarzającymi się utrudnieniami w ruchu przy ul. Monte Cassino spowodowanymi nie dostosowywaniem się kierujących do sygnału nadawanego przez sygnalizator świetlny S-1.

Działania policjantów podyktowane są cyklicznie powtarzającymi się sygnałami mieszkańców dotyczącymi utrudniania ruchu kołowego oraz nie dostosowywania się do sygnału światła czerwonego nadawanego przez sygnalizator świetlny S-1 znajdujący się przy ul. Monte Cassino w Koszalinie.  W związku z tym policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu zwiększenie świadomości oraz poprawienie bezpieczeństwa kierujących.

W ramach prowadzonych kontroli, w których głównym celem było pokazanie właściwego zachowania na skrzyżowaniu z sygnalizatorem S-1, za rażące wykroczenia policjanci nałożyli na kierujących 3 mandaty karne.

Celem funkcjonariuszy było zwrócenie uwagi kierujących na problem ich niewłaściwego zachowania się. Sytuacje takie mają charakter nagminny i znacząco wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Wyeliminowanie niewłaściwego zachowania z ruchu ulicznego we wskazanym miejscu w znacznym stopniu przyczyni się do poprawienia przepustowości jak i wpłynie na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w obrębie skrzyżowania.

Powrót na górę strony