Aktualności

Dzielnicowi z wizytą u dzieci

Data publikacji 01.02.2023

Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 15 w Koszalinie w ramach działań mających na celu kształtowanie kompetencji z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych.

W ostatnich dniach policjanci z Zespołu Dzielnicowych  Komisariatu Policji I w Koszalinie odwiedzili najmłodszych z Przedszkola nr 15 gdzie zrealizowali szereg zajęć edukacyjnych kształtujących podstawowe i niezbędne dla najmłodszych umiejętności, zachowania i postawy w zakresie bezpieczeństwa.

Istotniejszymi celami zrealizowanych zajęć było wyrobienie świadomości zagrożeń, które mogą spotkać najmłodszych, takich jak reagowanie na kontakt z osobą nieznajomą, korzystanie oraz komunikowanie się z dyspozytorem numerów alarmowych. Poruszona została także problematyka bezpiecznego poruszania się po drogach min. poprzez korzystanie z elementów odblaskowych.

Zajęcia realizowane przez funkcjonariuszy Policji z wykorzystaniem materiałów wizualnych oraz metodami przystępnymi i zrozumiałymi dla najmłodszych umożliwiły skuteczne przekazanie wiedzy skłaniając zainteresowanych przedszkolaków do dyskusji i zadawania pytań.

Powrót na górę strony