Aktualności

Ferie zimowe –tylko w bezpiecznym wydaniu. Policjanci już rozpoczęli cykl spotkań

Data publikacji 31.01.2023

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, a wraz z nimi upragniony wypoczynek dzieci i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat koszalińscy policjanci odwiedzają placówki szkolne i rozmawiają o bezpieczeństwie z najmłodszymi realizując program „Bezpieczne ferie zimowe 2023”.

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw. Dlatego mając na uwadze ich dobro policjanci z koszalińskiej komendy realizują cykl spotkań pod nazwą „Bezpieczne ferie zimowe 2023”.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Koszalinie.

Mundurowi w trakcie spotkania przypomnieli dzieciom o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Przypomnieli także o podstawowych zasadach nawiązywania kontaktów z nowymi, nieznanymi osobami. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo uczulali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku.

Powrót na górę strony