Aktualności

Parkuj tylko w miejscu dozwolonym!

Data publikacji 26.01.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie przeprowadzili działania pod nazwą „Parkuj tylko w miejscu dozwolonym”. Największą uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu. Patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po raz kolejny przeprowadzonymi działaniami policjanci przypomnieli mieszkańcom o obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących parkowania pojazdów. Bardzo często kierowcy, nie szukają miejsca do pozostawienia auta tam, gdzie jest to dozwolone. Wybierają każdą wolną przestrzeń. Tym sposobem pojazdy pozostawiane są w obrębie chodników, pasów zieleni, przejść dla pieszych czy dróg ewakuacyjnych. Taka praktyka jest niedopuszczalna. W sytuacjach zagrożenia każdy z nas oczekuje od służb natychmiastowej i skutecznej reakcji. Nie można więc swoim nieprzemyślanym zachowaniem utrudniać podjęcia takich działań. Ponadto wszystkich kierowców obowiązują przepisy, a ich łamanie, poprzez pozostawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych, powoduje określone konsekwencje.

Policyjne patrole pojawiły się w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych i tych miejsc, które mieszkańcy nanoszą na KMZB. Mundurowi właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów wystawili wezwania w celu wyjaśnienia sprawy.

W związku z pozostawieniem pojazdu wbrew obowiązującym przepisom i brakiem karty parkingowej przeznaczonej dla osoby niepełnosprawnej mundurowi nałożyli dwa mandaty karne. Takie działania będą przeprowadzane regularnie.

Powrót na górę strony