Aktualności

Bezpieczeństwo w praktyce - policjanci edukowali przedszkolaków

Data publikacji 01.12.2022

Nie od dziś wiadomo, że praktyka czyni mistrza. Policjanci wśród najmłodszych prowadzą liczne działania mające na celu edukację dzieci z zakresu bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym. Do tego celu często wykorzystują specjalistyczne materiały, dzięki którym najmłodsi mogą wczuć się w rożne sytuacje i pod okiem policjantów nauczyć się bezpiecznych zachowań. Podczas tej lekcji w koszalińskim przedszkolu nr 9 również tak było.

Policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań w każdej sytuacji. Pewne nawyki i zasady wpajane od najmłodszych lat procentują w przyszłości. Mundurowi wyposażeni są nie tylko w wiedzę, ale i sprzęt pomocny przy nauce bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego. Mundurowi przygotowali dla najmłodszych edukacyjne materiały, które w przystępny sposób pokazują zasady bezpieczeństwa. Dzięki takiej formie edukacji dzieci poprzez zabawę uczyły się prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych w różnych zmiennych sytuacjach. Podczas spotkania funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne aspekty związane z bezpieczeństwem takie jak: uczulenie dzieci na niebezpieczeństwa występujące w drodze z domu do szkoły, w trakcie zabaw i w kontakcie z nieznajomymi, a także poszerzenie ich wiedzy z zakresu stylu życia oraz kształtowanie postaw młodych ludzi zgodnego z normami prawnymi i społecznymi

Warto podkreślić, że dzieci wykazały się ogromnym zainteresowaniem oraz wiedzą którą mogli potrenować w praktyce pod czujnym okiem policjantów.   

Powrót na górę strony