Aktualności

Bezpieczny i aktywny senior - zajęcia w Klubie Seniora

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci z KMP w Koszalinie spotkali się z podopiecznymi Klubu Seniora w Kłaninie i Bobolicach. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Policjanci spotkali się z podopiecznymi Klubu Seniora w Kłaninie i Bobolicach, w ramach kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior”. Na spotkaniu funkcjonariusze rozmawiali między innymi o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze.

Policjanci wskazywali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy.

Funkcjonariusze podkreślali, że sprawcy bardzo często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa da im gwarancję tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

Podczas wizyty policjanci rozmawiali również o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Dzielnicowi zaprezentowali materiały edukacyjne kampanii „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Omówiono również funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym, takich jak aplikacja Moja Komenda.

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Powrót na górę strony