Aktualności

O bezpieczeństwie warto rozmawiać już od najmłodszych lat

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci z koszalińskiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola "Elf". Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Odpowiadały na pytania mundurowych związane z bezpieczeństwem na drodze i w domu. Do przekazania cennych wskazówek mundurowi wykorzystali małe miasteczko ruchu drogowego.

Policjanci z koszalińskiej komendy udali się do Przedszkola "Elf". Tam wspólnie z małymi słuchaczami z grup 4, 5 i 6 - latków rozmawiali jak zachować się w przypadku ataku groźnego psa, co zrobić, kiedy nieznajomy częstuje słodyczami i proponuje, aby wsiąść do samochodu, gdzie bezpiecznie się bawić, jak korzystać z numerów alarmowych i w jakich sytuacjach. Policjanci mówili również o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, szczególnie aktywne były podczas zabawy w małym miasteczku ruchu drogowego. Chętnie poznawały znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci mówili również o konieczności noszenia odblasków oraz o tym jak ważną rolę odgrywają dla naszego bezpieczeństwa.

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań – zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Młody człowiek, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo będzie potrafił poradzić sobie w takiej sytuacji oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

Powrót na górę strony