Aktualności

Trzeźwy poranek i jeden nietrzeźwy kierujący

Data publikacji 21.11.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kierowcy poruszający się ul. Niepodległości poddawani byli badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Mundurowi poddawali badaniu kierowców poruszających się jedną z głównych ulic miasta. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ramach akcji „Trzeźwy poranek”, w ciągu niespełna 2 godzin, skontrolowanych zostało ponad 80 kierowców. Policjanci w trakcie badania ujawnili jedną nietrzeźwą kierującą. 64-letnia kobieta kierująca volkswagenem w chwili badania miała 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony