Aktualności

WPADŁ, GDY DOGLĄDAŁ UPRAWY W PRZYDOMOWEJ WERANDZIE

Data publikacji 19.07.2016

Kryminalni z koszalińskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka w trakcie „doglądania” plantacji. Największe krzewy osiągały ponad 1,5 metra wysokości. Zgodnie z przepisami ustawy mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zlikwidowali nielegalną uprawę. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec Koszalina na terenie posesji, w przydomowej werandzie, uprawia krzewy konopi indyjskich. Kryminalni po zgromadzeniu niezbędnych informacji udali się w to miejsce. W trakcie przeszukania ujawnili krzaki, z których największe osiągnęły wysokość ponad 1,5 metra.

Policjanci na terenie posesji zastali również zaskoczonego ich wizytą właściciela plantacji, w trakcie doglądania roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 14 zakazanych ustawą krzaków konopi indyjskich.

Zatrzymany 25-latek samodzielnie przygotował pomieszczenie, stwarzając roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia, tj. wentylatory, zraszacze i odczynniki służące do hodowli konopi.

Działający wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

  • NARK
  • NARK2
  • NARK3

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony