Aktualności

Policjanci przypominają - zabezpiecz swój dom i mieszkanie!

Data publikacji 30.09.2022

Koszalińscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie mieszkań i domów oraz czujność sąsiedzką. Złodzieje wykorzystują różne okazje, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. W przypadku pojawienia się obcych, podejrzanych osób w okolicy należy zaalarmować Policję.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miesjkiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania wśród mieszkańców Koszalina. Napotkane osoby przestrzegali, że złodzieje wykorzystują różne okazje, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Zazwyczaj wcześniej przez jakiś czas obserwują wybraną posesję. Oczywiście nie ma idealnego zabezpieczenia, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum. Przede wszystkim ważne są dobre zamki i solidne drzwi wejściowe do domu czy mieszkania.

Pamiętać należy o nie pozostawianiu uchylonych okien podczas naszej nieobecności w domu. Można jeszcze zainwestować w alarm lub monitoring, ale należy pamiętać o jego włączaniu na noc i w ciągu dnia, gdy wyjeżdżamy np. do pracy. 

Policjanci przypominali, że zwracać należy również uwagę na mieszkania i domy naszych sąsiadów. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami, zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez obce osoby. Każdy obcy samochód, który kręci się po okolicy, każdy obcy człowiek powinien zwracać uwagę i budzić nieufność.

O każdym takim przypadku, prosimy zawiadamiać policję od razu, telefonując pod bezpłatny numer alarmowy 112. Każda taka sytuacja zostanie sprawdzona.

Powrót na górę strony