Aktualności

Wspólne działania dzielnicowych z SOK

Data publikacji 30.09.2022

Policjanci z II koszalińskiego komisariatu i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei kontrolowali miejsca, gdzie może dochodzić do nielegalnych przejść przez torowiska. Kierującym i pieszym przypominali o właściwym oraz bezpiecznym zachowaniu na przejazdach kolejowych, a podróżnych przestrzegali przed kradzieżami kieszonkowymi i bagażu.

Dzielnicowi z II komisariatu oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie patrolowali okolice przejazdów kolejowych oraz nielegalnych przejść przez torowiska. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę uczestnikom ruchu drogowego na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego oraz niezgodnego z przepisami przejeżdżania przez torowiska, jak również przechodzenia przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych.

Prowadzone działania ukierunkowane były również na przeciwdziałanie niszczeniu mienia i zapobieganiu kradzieżom elementów infrastruktury kolejowej. Dlatego też wspólne patrole kontrolowały te miejsca, gdzie mogłyby być składowane skradzione wcześniej należące do kolei przedmioty.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK przestrzegali podróżujących, że nasze rozsądne i uważne zachowanie jest w stanie skutecznie wyhamować nieuczciwe zapędy czyhającego na okazję złodzieja. Sami możemy być sprytniejsi od niego i nie stać się jego ofiarą. Wystarczy chować wartościowe rzeczy do zapinanych, wewnętrznych kieszeni, a torebki nosić blisko ciała i ani na chwilę nie pozostawiać bez opieki swojej własności. Natomiast gdy opuszczamy przedział należy dobrze sprawdzić czy nic nie pozostawiliśmy.

Powrót na górę strony