Aktualności

Dzielnicowi edukują. Spotkanie z uczniami koszalińskiej podstawówki

Data publikacji 22.09.2022

Uczniowie spotkali się na edukacyjnej lekcji o bezpieczeństwie z dzielnicowym, zajmującym się także profilaktyką, który przeprowadził zajęcia na temat zagrożeń w życiu codziennym, wskazując uczniom jakie wartości powinny być dla nich najważniejsze, a także jak mają się zachowywać, aby nie znaleźć się w trudnych bądź konfliktowych sytuacjach. Spotkanie oprócz swoich profilaktycznych walorów, miało również charakter poznawczy.

Od początku roku szkolnego funkcjonariusze z koszalińskiej komendy regularnie spotykają się z pierwszoklasistami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz zadań policjantów, którzy z dużym zaangażowaniem starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów  koszalińskiej podstawóawki. 

Policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci, które bardzo często samodzielnie pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki odblask.          

Dzielnicowi wyjaśnili uczniom zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się w domu, poza domem oraz w szkole. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe numery alarmowe, wskazując w jakich okolicznościach należy z nich korzystać.

Na zakończenie wizyty, za wzorowe przygotowanie się do zajęć każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową. 

Powrót na górę strony