Aktualności

Spotkanie policjantów z pierwszoklasistami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci z koszalińskiej komendy przez cały wrzesień spotykają się z pierwszoklasistami. Tym razem spotkali się z uczniami uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 7 i 10 w Koszalinie. Podczas wizyty oprócz cennych porad dotyczących bezpieczeństwa, każde dziecko mogło sprawdzić swoje umiejętności na symulatorach.

Od rozpoczęcia roku szkolnego niemalże każdego dnia policjanci z koszalińskiej komendy prowadzą cykl spotkań odwiedzając uczniów szkół podstawowych na terenie miasta i powiatu koszalińskiego.

Policjanci podczas wizyt zapoznają najmłodszych z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem mundurowi  skorzystali z zaproszenia i odwiedzili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 7 i 10 w Koszalinie. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznali najmłodszych uczestników ruchu drogowego ze znakami drogowymi i numerami alarmowymi. Pokazali także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach.

Policjanci przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Mundurowi również przekazali najmłodszym najważniejsze informacje dotyczące między innymi bezpiecznych zachowań na placu zabaw, a także reguły postępowania kiedy dziecko się zgubi lub zaczepi je obca osoba.

Powrót na górę strony