Aktualności

Akcja "ROAD SAFETY DAYS" z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie

Data publikacji 16.09.2022

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W te działania włączyli się aktywnie policjanci z koszalińskiej drogówki.

W dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, podczas którego 18 września we wszystkich europejskich krajach realizowana będzie akcja „Road Safety Days”. W ramach tej akcji funkcjonariusze z całej Europy mobilizują siły, by poprzez wzmożony nadzór nad zachowaniem kierowców zapobiegać tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym. W tym dniu w całym kraju powadzona jest akcja kaskadowego pomiaru prędkości. To policyjna strategia polegająca na kontroli prędkości przez wiele załóg policji na określonym odcinku drogi.

Policjanci z koszalińskiej drogówki aktywnie włączyli się w akcję i skoncentrowali swoje działania na eliminowaniu z naszych dróg piratów drogowych. Działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości przeprowadzane są w newralgicznych miejscach na terenie miasta oraz na różnych odcinkach drogi krajowej nr 6 i 11. Mundurowi dbają także o niechronionych uczestników ruchu drogowego, którym w trakcie działań  rozdają elementy odblaskowe.

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na tych, którzy jadą z nadmierną prędkością, ale nie brakuje też takich kierowców, którzy podczas jazdy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzają w miejscach niedozwolonych. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu wypadków drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami.

Powrót na górę strony