Aktualności

Policjanci tłumaczą jak być bezpiecznym na drodze

Data publikacji 09.09.2022

Wrzesień to czas, w którym policjanci są częstymi gośćmi w szkołach. Powodem jest troska o bezpieczeństwo dzieci w trakcie drogi do szkoły oraz ich powrotu do domu. Podczas zajęć mundurowi przypominają dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ćwiczą na symulowanych przejściach dla pieszych jak należy prawidłowo przez nie przechodzić.

Wraz z początkiem września policjanci do spraw profilaktyki, dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego organizują spotkania w szkołach, podczas których przypominają uczniom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć funkcjonariusze dużą uwagę zwracają na poprawność przechodzenia przez przejście, wskazując najczęstsze błędy popełniane przez pieszych i jakie środki ostrożności należy zachować.

Ważnym aspektem poruszanym przez mundurowych jest również widoczność na drodze. Żeby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego dobrze jest posiadać na odzieży lub plecaku elementy odblaskowe oraz ubierać się w jaskrawe kolory, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa dzieci w pochmurne dni.

 Policjanci w trakcie spotkań edukują dzieci o tym jak należy zachować się w trakcie podroży pojazdem. Ważnym tematem są foteliki lub podstawki oraz prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa, ponadto w trakcie jazdy nie można w żaden sposób przeszkadzać kierującemu, aby mógł skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Przez najbliższe tygodnie mundurowi będą odwiedzali uczniów w naszym mieście i powiecie realizując program „Bezpieczna droga do szkoły”. Składają się na niego zajęcia teoretyczne z najmłodszymi oraz działania policjantów koszalińskiej drogówki ukierunkowane na bezpieczeństwo naszych pociech na drogach. Mundurowi każdego dnia monitorują między innymi główne ciągi komunikacyjne oraz przejścia dla pieszych szczególnie w obrębie placówek oświatowych.       

Powrót na górę strony