Aktualności

Poranne kontrole na terenie miasta i powiatu – działania grupy „SPEED”

Data publikacji 06.09.2022

Czterech nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali podczas porannych kontroli na drogach miasta i powiatu policjanci z koszalińskiej drogówki. Rekordzista w chwili badania miał w organizmie promil alkoholu.

Każdego dnia policjanci z drogówki mobilizują siły i dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

Patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywał alkohol.

Niechlubnym rekordzistą był mężczyzna, który w Koszalinie jechał oplem mając w organizmie ponad prawie promil alkoholu w organizmie.

Ponadto Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.  

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Powrót na górę strony