Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” - początek ogólnopolskich działań

Data publikacji 01.09.2022

Skończyły się wakacje, rozpoczął rok szkolny. Wraz z nim kolejna grupa dzieci dołączyła do grona pierwszoklasistów. To właśnie do nich skierowany jest ogólnopolski program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dziś, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego policjanci z koszalińskiej komendy i podległych posterunków wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego. Jest to zarazem rozpoczęcie działań związanych z bezpieczeństwem dzieci na drodze.

Przez najbliższe tygodnie mundurowi będą odwiedzali uczniów w naszym mieście i powiecie realizując program „Bezpieczna droga do szkoły”. Składają się na niego zajęcia teoretyczne z najmłodszymi oraz działania policjantów koszalińskiej drogówki ukierunkowane na bezpieczeństwo naszych pociech na drogach.

W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania z dziećmi, tuż przed pierwszym dzwonkiem, mundurowi rozdawali uczniom odblaskowe elementy. Tłumaczyli, że dzięki takim gadżetom każde dziecko będzie widoczne na drodze z bardzo dużej odległości, bez względu na warunki atmosferyczne.             

Podczas uroczystego apelu policjanci przywitali pierwszoklasistów, ale przede wszystkim przekazywali wszystkim zgromadzonym dzieciom cenne informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu.

Równolegle policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie rozpoczęli działania, które polegają na monitorowaniu głównych ciągów komunikacyjnych, przejść dla pieszych szczególnie w obrębie szkół po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Powrót na górę strony