Aktualności

Bezpieczny przejazd kolejowy – „Zatrzymaj się i żyj”!

Data publikacji 11.08.2022

Policjanci z koszalińskiego Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z dzielnicowymi z II komisariatu przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w okolicach przejazdów kolejowych. Przejeżdżanie przez każdy przejazd kolejowy wymaga od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności. Doświadczenia jednak pokazują, że niektórzy bagatelizują znaczenie tego typu przejazdów.

Policjanci przeprowadzili działania pod nazwą Bezpieczny przejazd - „Zatrzymaj się i żyj”. Kontrole tego typu już od dawna mają swoje miejsce w kalendarzu działań prowadzonych przez policjantów z koszalińskiej komendy. Impuls do prowadzenia tego typu  działań dają mundurowym sami kierowcy i piesi, którzy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów. Kierowcy przejeżdżając przez przejazdy kolejowe bez zapór na terenie powiatu koszalińskiego i nie zawsze zachowują należytą ostrożność.

Założeniem i głównym celem wspólnej inicjatywy jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierujących pojazdami oraz pieszych na przejazdach kolejowych.

Biorąc pod uwagę statystyki wypadków drogowych okazuje się, że przejazdy kolejowe są jednymi z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze. Wiąże się to między innymi z dużą różnicą masy i prędkości pomiędzy pojazdami kołowymi, a pojazdami szynowymi.

Policjanci apelują, aby zbliżając się do miejsca, w którym tory kolejowe przecinają się z drogą, kierowcy zachowali szczególną ostrożność!

Powrót na górę strony