Aktualności

Jak wakacje – tylko w bezpiecznym wydaniu!

Data publikacji 03.08.2022

Policjanci w związku z trwającymi wakacjami prowadzą cykl spotkań z dziećmi na terenie miasta i powiatu koszalińskiego. Celem wizyt jest przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw oraz zachowań podczas spędzania wolnego czasu.

Policjanci z Wydziału Prewencji tym razem spotkali się z dziećmi uczęszczającymi na półkolonie do klubów osiedlowych oraz z przedszkolakami z placówki nr 35.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi wyjaśnili również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwrócili uwagę najmłodszych na nieufność wobec nieznajomych osób.       

Poprzez wspólne zabawy z mundurowymi najmłodsi mogli sobie utrwalić numery alarmowe służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedzieli w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania dzieci były bardzo aktywne, odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania, rozwiązywały zagadki i chętnie włączyły się do wspólnej zabawy „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo” .

Mundurowym podczas festynu towarzyszył kom. Wojtek. Pluszowy, sympatyczny niedźwiadek rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i uczył podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać przechodząc przez jezdnię. Komisarz Wojtek wyjaśniał z jakimi zagrożeniami najmłodsi mogą się natknąć w kontakcie ze zwierzętami.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa, zapoznawali z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować.

Na koniec spotkania dzieci przypomniały misiowi numery alarmowe, które doskonale znały i dostały drobne upominki.

Powrót na górę strony