Aktualności

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: „Zero tolerancji dla brawury!” – działania koszalińskiej grupy „SPEED”

Data publikacji 01.07.2022

Zasady obowiązujące na drodze zna każdy. Niestety, często zapominamy, że poziom bezpieczeństwa na drogach, w dużej mierze zależy od nas samych i zachowujemy się nieodpowiedzialnie doprowadzając do zdarzeń, niejednokrotnie tragicznych w skutkach. Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci koszalińskiej grupy SPEED przeprowadzili wzmożone działania, podczas których kontrolowali prędkość kierowców, ich zachowanie na drodze i reagowali na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo na drodze, to temat który dotyczy nas wszystkich. Już od najmłodszych lat uczymy się zasad przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po niej. Niemal codziennie słyszymy w mediach, że doszło do kolizji czy wypadku drogowego. Za każdym takim zdarzeniem kryje się tragedia uczestników, ich rodzin, najbliższych. Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci koszalińskiej drogówki dokładają wszelkich starań, żeby na terenie powiatu takich zdarzeń było jak najmniej. W tym celu edukują, reagują na wszelkie naruszenia przepisów mające wpływ na bezpieczeństwo, a gdy zachodzi konieczność eliminują z drogi takich kierowców.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z koszalińskiej grupy „SPEED”, podczas działań kontrolno-pomiarowych ujawnili 52 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących.  

Podczas prowadzonych kontroli, funkcjonariusze zwracali w szczególności uwagę na uprawnienia kierowców, ważność dokumentów pojazdu i jego stan techniczny. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim, policjanci starali się pojawiać wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Pamiętajmy, że zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi kwotami mandatów. Niewątpliwie ich znaczna wysokość może zadziałać na wyobraźnię kierowców, co w konsekwencji przełoży się na wzrost bezpieczeństwa

Powrót na górę strony