Aktualności

Działania kontrolne w Będzinie

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Akcja przeprowadzona została na terenie gminy Będzino i w czasie sezonu letniego, z uwagi na duże natężenie ruchu będzie prowadzona cyklicznie.

Działania kontrolne odbyły się na terenie gminy Będzino. Ich celem było między innymi reagowanie na wykroczenia porządkowe oraz eliminowanie osób nietrzeźwych stwarzających swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu drogowym.

W trakcie akcji policjanci prowadzili automatyczny pomiar prędkości, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, zwracali szczególną uwagę na tych, którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.  

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze wylegitymowali 30 osób i skontrolowali kilkanaście pojazdów. W ciągu kilku godzin policjanci nałożyli łącznie 21 mandatów karnych, głównie za jazdę z nadmierną prędkością i wyprzedzenie w miejscach niedozwolonych.

Policjanci już teraz zapowiadają kolejne kontrole, których celem jest przede wszystkim wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, a tym samym zmniejszenie ilości zdarzeń na drogach, w szczególności z udziałem pieszych. Pamiętajmy, że w okresie sezonu letniego, kiedy natężenie ruchu jest bardzo duże musimy zwiększyć ostrożność z jaką prowadzimy pojazd i bezwzględnie przestrzegać przepisów, których łamanie może nieść poważne konsekwencje nie tylko dla nas, ale także dla innych użytkowników drogi.

Powrót na górę strony