Aktualności

Nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty

Data publikacji 20.06.2022

Nowi policjanci zasilili szeregi koszalińskiej Policji. Tym razem „służyć wiernie Narodowi” uroczyście ślubowało 5 funkcjonariuszy. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Marcin Pilarczyk gratulował nowym policjantom i życzył im sukcesów w rozpoczętej służbie.

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nowo przyjęci funkcjonariusze w obecności I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Marcina Pilarczyka oraz Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Piotra Pluto-Prądzińskiego wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

Komendant, w krótkim wystąpieniu pogratulował i podziękował młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji. Podkreślił też, że nie jest to łatwa służba i nie każdy się do niej nadaje. Dlatego proces rekrutacji musi skutecznie selekcjonować osoby, które później wyjdą na ulice dbać o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców. I choć praca policjanta ma swoje trudne do spełnienia wymagania, daje również to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To także okazja do szerokiego rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To również możliwość pracy w różnych pionach i przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania.

 Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swojej jednostki.

Powrót na górę strony