Aktualności

„Bezpieczne wakacje” – kolejne spotkania prewencyjne policjantów

Data publikacji 15.06.2022

Policjanci z koszalińskiej komendy tym razem spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 i z najmłodszymi z podstawówki w Suchej Koszalińskiej. Zorganizowane spotkanie było częścią działań profilaktycznych, których celem jest przypominanie zasad bezpieczeństwa podczas sezonu wakacyjnego.

Już za tydzień zaczynają się wakacje, na które z niecierpliwością czekają dzieci i młodzież. Po miesiącach nauki rozpoczynają się dwa miesiące letniego wypoczynku. Jednak, aby ten czas upłynął na beztroskiej zabawie koszalińscy policjanci już z początkiem czerwca zaczęli odwiedzać szkoły na naszym terenie i przypominali o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.      

Mundurowi tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 i podstawówki w Suchej Koszalińskiej, w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje”. Policjanci przypomnieli dzieciom między innymi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Spotkanie było doskonałą okazją do utrwalenia przez dzieci numerów alarmowych.

Dzieci doskonale sobie poradziły, a w nagrodę każdy uczeń otrzymał drobny upominek i element odblaskowy.

 

Powrót na górę strony