Aktualności

Dodatkowe policyjne patrole – słuchacze odbywają praktykę

Data publikacji 11.05.2022

22 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku pod koniec szkolenia zawodowego i po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, po raz pierwszy wychodzi do służby w terenie. W ramach praktyki zawodowej wspólnie z doświadczonymi policjantami z koszalińskiej komendy przez najbliższe dni będą w patrolach pieszych dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Szeregi koszalińskich policjantów zasilili po raz kolejny słuchacze ze Szkoły Policji w Słupsku. Przez najbliższe dni, wspólnie z doświadczonymi policjantami z naszych jednostek, głównie w patrolach pieszych będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Koszalina oraz podległych gmin.

W ostatnim okresie, to już kolejna tura praktyk, jakie odbywają słuchacze ze Słupska. Dzięki wspólnym patrolom z policjantami, na ulicach naszego miasta pojawiło się więcej mundurowych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Policyjni adepci są kierowani w miejsca zagrożone, tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Wspólne patrole szczególną uwagą obejmują rejon ulicy Zwycięstwa, Dworcową, Park Książąt Pomorskich, Dworzec PKP, Sportową Dolinę, a także główne ciągi komunikacyjne i miejskie osiedla.

Dzielnicowi z obu komisariatów wraz ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku w ostatnich dniach przeprowadzali działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. Tym razem patrole skierowane zostają w miejsca naniesione przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Zgłoszenia dotyczą przede wszystkim nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Powrót na górę strony