Aktualności

#RoweryNaForum – działania koszalińskich policjantów

Data publikacji 10.05.2022

Policjanci z koszalińskiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczne polegające na edukowaniu niechronionych uczestników ruchu drogowego w zakresie obowiązujących przepisów i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Podczas działań dużym zainteresowaniem cieszyło się znakowanie jednośladów.

Policjanci z koszalińskiej komendy regularnie prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych oraz na to, czy piesi również stosują się do przepisów ruchu drogowego.  

Funkcjonariusze przy każdej możliwej okazji uświadamiają mieszkańców regionu o tym, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być odpowiedzialny na drodze. Stosowanie się do przepisów m.in. do zasady ograniczonego zaufania, jak również kierowanie się rozsądkiem może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Pamiętajmy! Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa nie tylko na kierującym, ale także na pieszym i rowerzyście!

W trakcie działań policjanci znakowali jednoślady. Nadanie indywidualnych numerów jednośladom odbywa się cyklicznie i jest związane z trwającym sezonem rowerowym.   

Dzięki specjalnie wygrawerowanemu numerowi na rowerze i zarejestrowanie go w policyjnej bazie, będzie możliwa szybka jego identyfikacja w przypadku kradzieży.

Powrót na górę strony