Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży” - debata społeczna

Data publikacji 06.05.2022

W czwartek 28 kwietnia w Auli Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego odbyła się debata społeczna: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży jest niezwykle trudny. Związany jest on z ryzykiem występowania szkód zdrowotnych, a także przyczynia się do nasilania zachowań antyspołecznych, osłabia hamulce społeczne, nasila agresję, powoduje najczęściej absencję szkolną, nieprawidłową realizację obowiązku szkolnego oraz konflikty z rówieśnikami, rodzicami i nauczycielami.

Przybyłych gości oraz prelegentów przywitał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie - podinsp. Piotr Pluto-Prądziński.

Udział w debacie wzięli:

 • dr Joanna Radko

  dr psychologii, pedagog, adiunkt w Katedrze Pedagogiki i Studiów Edukacyjnych, Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej, Wiceprezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie, Członek Zarządu i Prezydium Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

 • mgr Anna Kiełb

  Konsultant ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Organizator szkoleń dla nauczycieli na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wsparcia w sytuacji kryzysowej oraz ochrony zdrowia psychicznego.

 • mgr Natalia Dawidowska

  Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala MSWiA w Koszalinie oraz Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień dla dzieci i młodzieży
  w Koszalinie.

 • mgr Wiktor Łuczak

  mgr psychologii i pedagogiki, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień oraz terapeuta dialogu motywującego. Biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od alkoholu. Wiceprezes Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień ANON w Koszalinie.

 • mł. asp. Beata Gałka

  Specjalista Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Społecznych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

W spotkaniu wzięli udział studenci i wykładowcy Politechniki Koszalińskiej.

 

 • fot. Adam Paczkowski Politechnika Koszalińska
 • fot. Adam Paczkowski Politechnika Koszalińska
 • fot. Adam Paczkowski Politechnika Koszalińska
 • fot. Adam Paczkowski Politechnika Koszalińska
Powrót na górę strony