Aktualności

Bezpieczny i aktywny senior - zajęcia w Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom

Data publikacji 06.05.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z seniorami Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Na spotkaniu funkcjonariusze rozmawiali między innymi o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze. Policjanci wskazywali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy.

Funkcjonariusze podkreślali, że sprawcy bardzo często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa da im gwarancję tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

Podczas wizyty policjanci rozmawiali również o bezpiecznymm poruszaniu się po drodze i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci zaprezentowali materiały edukacyjne kampanii „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Powrót na górę strony