Aktualności

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

Data publikacji 28.04.2022

Na terenie ZORD w Koszalinie odbyły się coroczne zmagania uczniów szkół podstawowych, w ramach powiatowych eliminacji XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Turniej zorganizowany został przez policjantów z koszalińskiej drogówki we współpracy z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koszalinie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie we współpracy z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego  w Koszalinie przeprowadzili dziś powiatowe eliminacje XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.  

Organizowane corocznie zawody mają na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Poprzez zabawę i sportową rywalizację, policjanci z koszalińskiej komendy cyklicznie prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach, uświadamiając najmłodszym potrzebę i obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta i powiatu. Zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach. Pierwszym zadaniem był test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Potem przyszła pora na pierwszą pomoc przedmedyczną, gdzie uczestnicy turnieju prezentowali swoje praktyczne umiejętności. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami jazdy jednośladem.

Po podliczeniu punktów wśród szkół podstawowych z terenu miasta, które zostały podzielone na dwie drużyny (klasy 1-4 i klasy 4-8) zwycięzcami okazali się w II kategorii wiekowej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23. Natomiast z terenu powiatu w I kategorii Szkoła Podstawowa z Dobrzycy i w II kategorii wiekowej wygrała Szkoła Podstawowa w Suchej Koszalińskiej.

Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich.

Powrót na górę strony