Aktualności

W trakcie działań koszalińskiej grupy „SPEED” kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Data publikacji 13.04.2022

Od początku 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali 15 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół "SPEED"  tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Zespoły „SPEED” mają na celu przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

Od początku 2022 roku, po zmianie i zaostrzeniu przepisów dotyczących najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym   policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania aż piętnastu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Podczas wczorajszych działań rekordzista poruszał się fordem z prędkością 114 km/h w Tymieniu, w okolicach przejścia dla pieszych, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość 50+ zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Przed nami świąteczny weekend! Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Powrót na górę strony