Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość o 91 km/h - został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

Data publikacji 05.01.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili kierowcę, który przekroczył prędkość o 91 km/h, za co został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem kwotą 2500 zł mandatu i 10 punktami karnymi.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy cyklicznie prowadzą wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pojazdów, które przejeżdżają przez teren naszego powiatu. Działania ukierunkowane są przede wszystkim na zatrzymywanie kierowców, którzy z rożnych przyczyn łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizują znaki ograniczające dozwoloną prędkość. Mundurowi szczególnym monitoringiem obejmują obszary zabudowane.

W trakcie takich działań, we wtorek 4 stycznia, na ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Forda, który przekroczył dozwoloną prędkość. 27-latek jechał z prędkością 141 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Mężczyzna został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi, na 3 miesiące stracił także prawo jazdy.

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my - uczestnicy ruchu mamy realny wpływ na to, czy na drogach będzie bezpiecznie.

Powrót na górę strony