Aktualności

ZLIKWIDOWANA KOLEJNA PLANTACJA MARIHUANY

Data publikacji 10.06.2016

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich. Zarzut posiadania i nielegalnej uprawy narkotyków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały 33-latka. Mężczyzna odpowie także za posiadanie bez zezwolenia ostrej amunicji. Może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z koszalińskich jednostek każdego dnia zajmują się zagadnieniami związanymi ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W ciągu ostatnich dni również skupili się na zatrzymywaniu dilerów i zabezpieczaniu środków odurzających.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami dotarli wczoraj do 33-latka. Ustalili, że w zajmowanym przez niego mieszkaniu w centrum miasta może znajdować się znaczna ilość środków odurzających. Sprawdzając każde pomieszczenie kryminalni w jednym z pokoi ujawnili plantację krzaków konopi. Zatrzymany 33-latek przygotował pomieszczenie rozstawiając specjalny namiot termoizolacyjny i tym samym stworzył roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia tj. wentylatory i zraszacze. Pilnował w pomieszczeniu temperatury i nawilżenia.

Funkcjonariusze w trakcie dalszego przeszukania kolejnych pomieszczeń, ujawnili w jednym z nich znaczną ilość suszu roślinnego oraz należącą do mężczyzny ostrą amunicję, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia.

Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut nielegalnej uprawy konopi, posiadania narkotyków i amunicji.

Zgodnie z przepisami może grozić mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.83 MB)

Powrót na górę strony