Aktualności

Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 140 tysięcy złotych

Data publikacji 27.10.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione akcesoria elektroniczne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 140 tysięcy złotych. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG skontrolowali punkt handlowy na terenie Koszalina który prowadził sprzedaż stacjonarną oraz internetową elektronicznych akcesoriów. W ofercie znalazły się produkty oznaczone zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Akcesoria były sprzedawane jako oryginalne.

Łącznie policjanci zabezpieczyli na miejscu ponad 500 sztuk słuchawek, ładowarek , kontrolerów renomowanych firm. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 140 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 35-letni właściciel usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

  • Zabezpieczone podrobione kontrolery
  • Zabezpieczone podrobione kontrolery
  • Zabezpieczone podrobione kontrolery
  • Zabezpieczone podrobione akcesoria telefoniczne
Powrót na górę strony