"Bezpieczny weekend" - ostatni weekend wakacji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

"Bezpieczny weekend" - ostatni weekend wakacji

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę powrotną do domu. Na drogach pojawi się w tych dniach więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców.

W czasie weekendu na powiatowych drogach pojawią się dodatkowe patrole. Policjanci kontrolować będą główne ciągi komunikacyjne. Szczególnym nadzorem obejmą trasy wlotowe i wylotowe z naszego miasta. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą „na podwójnym gazie”, przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonych miejscach, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików.

Pamiętajmy, że alkohol jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach wypadków. Siadając za kierownicę musimy zdawać sobie sprawę, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie wrócić do domu.

Na ulicach nie ma miejsca na brawurę i szybką jazdę. Nie można zapominać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa za każdym razem, kiedy wsiadamy do auta.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!
Kierowcy pamiętajcie o sobie i innych uczestnikach ruchu drogowego!
Pasażerowie nie bądźcie bierni - reagujcie i żądajcie od kierowcy bezpiecznej jazdy!
Motocykliści bądźcie rozważni i rozsądni, jedźcie zgodnie z przepisami!