Aktualności

Areszt dla nietrzeźwej kierującej, która spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 28.05.2021

Policjanci zatrzymali 25-letnią kierującą oplem. Kobieta śmiertelnie potrąciła 44-latka i odjechała z miejsca zdarzenia. Dziś Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec niej izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło w dniu 26 maja br. około godz. 5:00 na DW 112 w Biesiekierzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-latka kierująca oplem z nieustalonych przyczyn zjechała na pobocze i potrąciła prawidłowo jadącego jednośladem 44-latka. Kierująca oplem odjechała z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Policjanci zatrzymali ją około 3 km dalej. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.  

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 25-letniej kierującej okazało się, że miała w organizmie 0,6 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego wnioskowali do prokuratora, o wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec kierującej. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt dla 25-letniej kobiety.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się w stanie nietrzeźwości i nieudzielenie pomocy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony