Aktualności

Nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty

Data publikacji 15.01.2021

Dzisiaj 5 nowych funkcjonariuszy złożyło przysięgę, służenia Ojczyźnie i społeczeństwu. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Marcin Pilarczyk gratulował nowym policjantom i życzył im sukcesów w rozpoczętej służbie.

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nowo przyjęci funkcjonariusze w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Marcina Pilarczyka oraz Z-cy Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Piotra Łojewskiego wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

Zastępca Komendanta, w krótkim wystąpieniu pogratulował i podziękował młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji. Podkreślił też, że służba jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin. Zaznaczył również, że daje ona dużo satysfakcji oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Z uwagi na panującą pandemię uroczystość odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód wymagający, ale dający dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Decydując się na jeden z najważniejszych kroków w Twoim życiu pomyśl o pracy, która połączy obowiązki służbowe z realizacją Twoich pasji i zainteresowań. Do zaoferowania mamy służbę kryminalną i śledczą, prewencyjną i służbę wspomagającą. Możliwości jest wiele, dlatego rozważ tą alternatywę i wstąp do Polskiej Policji.

http://koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/38152,Wyznaczone-terminy-doboru-do-sluzby-w-Policji-w-roku-2021.html

Powrót na górę strony