Aktualności

W trakcie działań koszalińskiej grupy „SPEED” kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Data publikacji 27.10.2020

W ciągu ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali trzy prawa jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W trakcie ostatniego weekendu policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Rekordzista poruszał się mercedesem z prędkością 115 km/h w Kretominie. Kolejni kierujący rozpędzili swoje pojazdy do 101 km/h w obszarze zabudowanym, pierwszy kierujący samochodem kia, jadąc ulicą Gdańską w Koszalinie, oraz drugi jadący oplem w Kretominie. 

Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość 50+ zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi

Powrót na górę strony